Wojciech Pszczolarski/Daniel Staniszewski wygrali madison kończący 4. dzień sześciodniówki w Berlinie. Polacy awansowali na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Filip Prokopyszyn i Damian Sławek zajęli 2. pozycję w zawodach do lat 23.

Czwarty dzień Six Day w Berlinie rozpoczął się od madisona. Wygrali go Melvin Van Zijl i Jules Hesters. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 7. miejsce. Następnie rozegrano wyścig za dernami. Wystartował w nim Staniszewski. Młodszy zawodnik w polskim duecie finiszował na 5. pozycji i zdobył 8 punktów dla duetu numer 4. Wygrał Andreas Muller. Drugi wyścig, bez udziału Polaków, wygrał Achim Burkart.

Wojciech Pszczolarski pojechał w wyścigu punktowym, w którym był 9. Najlepszy okazał się Sergey Rostovtsev. Kolejną konkurencją był wyścig eliminacyjny. Wczoraj Polacy byli najlepsi w tym wyścigu. Dzisiaj nasz duet zajął 5. miejsce i zdobył 18 punktów do klasyfikacji. Wygrali Henning Bommel i Kersten Thiele.

Dzisiejszą rywalizację zakończył 45-minutowy madison. Pszczolarski i Staniszewski byli aktywni przed cały wyścig. W końcówce fantastycznym finiszem popisał się Staniszewski i Polacy sięgnęli po zwycięstwo. Pozwoliło to naszym zawodnikom na awans na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polacy są w grupie pięciu duetów z takim samym bilansem okrążeń. Pszczolarski/Staniszewski tracą tylko 9 punktów do prowadzących Marca Hestera i Jespera Morkova. Polacy wyprzedzają jedynie o punkt Wima Stroetingę/Robbego Ghysa i Theo Reinhardta/Rogera Kluge.

Zakończyła się już rywalizacja do lat 23. Świetnie zaprezentowali się Filip Prokopyszyn i Damian Sławek. Polacy wygrali finałowy madison i zajęli 2. pozycję w klasyfikacji łącznej. Nasi zawodnicy przegrali z duńskim duetem Arne Birkemose i Anders Fynbo.

Nie zabrakło także rywalizacji sprinterów. Wyścig na 250 metrów ze startu lotnego wygrał Denis Dmitriew. W finale sprintu Rosjanin pomimo upadku pokonał Maximiliana Levy’ego. Jednak Levy triumfował w keirinie, gdzie wyprzedził Shane’a Perkinsa i Antona Hohne. Levy jest liderem klasyfikacji generalnej. Ma on przewagę 37 punktów dla Dmitriewem.

Poprzedni artykułTrine Schmidt: „Mam wielkie marzenia i jestem w gazie” [video]
Następny artykułPuchar Świata w Hongkongu – co warto zapamiętać?