fot. Wooning Zesdaagse

W tym sezonie do rozegrania została tylko jedna sześciodniówka. Trzydniowy finał w Brisbane odbędzie się za nieco ponad 2 tygodnie. W klasyfikacji generalnej prowadzą Yoeri Havik i Wim Stroetinga. Pewny udział w finale mają Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski.

Od początku Six Day Series, czyli zawodów w Londynie w październiku, prowadzona jest klasyfikacja generalna. Oprócz zmagań w Wielkiej Brytanii rozegrano także sześciodniówki: w Berlinie, Kopenhadze, Melbourne (3 dni), Hongkongu (3 dni) i ostatnio w Manchesterze (3 dni).

Liderami klasyfikacji generalnej są Yoeri Havik i Wim Stroetinga, którzy ostatnio triumfowali w Manchesterze. Holendrzy zdobyli w klasyfikacji Six Day Series 190 punktów. Havik i Stroetinga wygrali także sześciodniówkę w Londynie. Pierwszy z nich triumfował także podczas zawodów w Hongkongu w duecie z Kennym de Ketele.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej plasują się ex aequo Roger Kluge/Theo Reinhardt i Marc Hester/Jesper Morkov. Mają oni tylko 5 punktów straty do liderów. Niemcy w tym sezonie wygrali sześciodniówkę w Berlinie. Na czwartym miejscu są Andreas Graf/Andreas Mueller, na piątym zwycięzcy z Melbourne – Leigh Howard/Kelland O’Brien, a na szóstym triumfatorzy z Kopenhagi – Kenny de Ketele/Moreno de Pauw.

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajmują 7. miejsce z dorobkiem 102,5 punktu. Polacy mają zapewniony start w finale w Brisbane. Polski duet najlepiej spisał się w Berlinie, gdzie zajął 5. miejsce. Ostatnio w Hongkongu i Manchesterze nasi kolarze uplasowali się na 9. pozycji.

Finał Six Day Series na torze w australijskim Brisbane odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Niebawem powinniśmy poznać oficjalną listę startową.

Klasyfikacja generalna ze strony Six Day Series:

POS. RIDERS COUNTRY POINTS
1 HAVIK / STROETINGA Q NED  190
2 KLUGE / REINHARDT Q GER 185
2 HESTER / MØRKØV Q DEN 185
4 GRAF / MÜLLER Q AUT 151
5 HOWARD / O’BRIEN Q AUS 145
6 DE KETELE / DE PAUW Q BEL 132.5
PSZCZOLARSKI / STANISZEWSKI Q POL  102.5 
8 BOMMEL / THIELE GER 82
9 WULFF FREDERIKSEN / MØRKØV DEN 80
10 LATHAM / TENNANT GBR 76
Poprzedni artykułKulisy operacji „rekord świata w jeździe godzinnej” Victora Campenaertsa
Następny artykułRidley Arena TT – rower Victora Campenaertsa do próby bicia UCI Hour Record
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.