fot. KNWU

Holenderska Federacja Kolarska ogłosiła składy na dwie ostatnie rundy Pucharu Świata 2018/19 – w Nowej Zelandii (18-20 stycznia) i w Chinach (25-27 stycznia). W tym pierwszym wystartują tylko mężczyźni, natomiast w obu zabraknie sprinterów. 

W Cambridge, w Nowej Zelandii Roy Eefting wystartuje w omnium i w scratchu, natomiast Roy Pieters i Yoeri Havik wezmą udział w madisonie.

W Hong Kongu (Chiny) do Pietersa i Havika dołączy kilkukrotna mistrzyni świata Kirsten Wild oraz Amy Pieters. Wild zdecydowała się na udział w madisonie i w omnium, zaś Pieters (poza towarzyszeniem Wild w madisonie) stanie na starcie scratcha.

Chcemy zdobywać punkty przed mistrzostwami świata w Polsce, ale jeszcze ważniejszym celem jest dla nas zdobywanie oczek w omnium i w madisonie do rankingu olimpijskiego

– powiedział Fulco van Gulik, asystent trenera reprezentacji Holandii.

Skład Holandii na Puchar Świata w Nowej Zelandii:

Roy Eefting – Omnium, Scratch
Roy Pieters – Madison
Yoeri Havik – Madison


Skład Holandii na Puchar Świata w Hong Kongu: 

Roy Pieters – Omnium, Madison
Yoeri Havik – Madison

Kirsten Wild – Omnium, Madison
Amy Pieters – Madison, Scratchw

 

Poprzedni artykułNowozelandzcy sprinterzy o swoim nowym trenerze
Następny artykułKirsten Wild: „Na MŚ spróbuję być w najwyższej formie”
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.