Bardzo dobrze spisała się Urszula Łoś podczas drugiego dnia trzydniowych zawodów Six Day Series w Hongkongu. Polka była druga we wszystkich trzech konkurencjach i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najwięcej emocji wzbudza jednak rywalizacja duetów mężczyzn. Otwierający dzień madison wygrali Kenny de Ketele i Yoeri Havik, którzy umocnili się na prowadzeniu. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 13. miejsce. Wyścig eliminacyjny należał do Szwajcarów Tristana Margueta i Nico Selenatiego. Polacy uplasowali się na 8. pozycji.

Następnie dokończono rywalizację w wyścigu na czas na 500 metrów. Wygrali Hugo Jones/Joshua Scott z Nowej Zelandii z wynikiem 27,160. Polscy kolarze jako jedyni uzyskali czas powyżej 30 sekund – 30,213. Nowozelandczycy kontynuowali skuteczną jazdę. Hugo Jones z dorobkiem 17 punktów wygrał wyścig punktowy na dystansie 7,5 kilometra. Wojciech Pszczolarski zdobył punkt i zajął 11. miejsce.

Dzień zakończył 45-minutowy madison. Polacy nie powtórzyli wygranej z pierwszego dnia. Pszczolarski i Staniszewski zakończyli wyścig na 9. miejscu ze stratą okrążenia. Wygrali reprezentanci gospodarzy King Lok Cheung/Chun Wing Leung. Po dwóch dniach zdecydowanie prowadzą Kenny de Ketele i Yoeri Havik. Główni faworyci imprezy mają na swoim koncie 197 punktów. Taki sam bilans okrążeń, ale dużą stratę punktową mają Nick Stopler/Melvin van Zijl (113 pkt.) i Andreas Graf/Andreas Muller (109 pkt.). Polacy spadli na 9. miejsce. Nasi zawodnicy mają 4 rundy straty i 94 punkty.

Dzisiejsze wyścigi były udane dla Urszuli Łoś. Polska sprinterka rozpoczęła dzień od drugiego miejsca na 200 metrów ze startu lotnego z czasem 11,423. Polka była wolniejsza tylko od Wai Sze Lee, z którą zmierzyła się w finale. Tutaj lepsza okazała się mistrzyni świata.

Urszula Łoś zajęła drugie miejsce także w keirinie. Polka długo prowadziła, ale w końcówce wyprzedziła ją Miriam Welte. Łoś awansowała na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Wai Sze Lee z przewagą 9 punktów nad Welte i 30 punktów nad Łoś.

W sprincie mężczyzn na prowadzeniu umocnił się Pavel Kelemen. Czech wygrał wyścig na 200 metrów na czas, a potem w finale A pokonał Shane’a Perkinsa. W keirinie Kelemen finiszował na trzeciej pozycji za Francoisem Pervisem i Shanem Perkinsem. Przewaga Czecha nad drugim w klasyfikacji łącznej Rosjaninem wynosi 12 punktów.

Kobiety w wyścigach średniodystansowych startowały dzisiaj w duetach. Najlepiej radziły sobie Emily Nelson i Neah Evans. Brytyjki w pięknym stylu wygrały 20-kilometrowy madison i zajęły 3. pozycję w wyścigu eliminacyjnym. Drugą konkurencję wygrały Shannon McCurley i Lauren Perry. Punkty z dzisiejszych wyścigów zostały dodane do klasyfikacji po pierwszym dniu. Prowadzi Neah Evans z dorobkiem 178 punktów z przewagą 8 punktów nad Emily Nelson i 30 punktów nad Shannon McCurley.