fot. Six Day

Za kolarzami już czwarty dzień sześciodniówki w Kopenhadze. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęli Oliver Wulff i Michael Morkov. Kolejne dobre wyniki zaliczyli polscy kolarze.

Po trzech dniach liderami byli Moreno de Pauw i Kenny de Ketele. Dzisiaj świetny dzień mieli reprezentanci gospodarzy Oliver Wulff i Michael Morkov. Duńczycy wygrali wyścig na czas na 250 metrów. W tej konkurencji o jedną dziesiątą sekundy wyprzedzili Bartosza Rudyka i Szymona Krawczyka.

Młodzi Polacy zajęli także trzecią pozycję w wyścigu eliminacyjnym. Wygrali Achim Burkart i Matias Malmberg. Daniel Staniszewski od wczoraj jeździ w duecie z Andreasem Grafem. Dzisiaj uplasowali się na 2. i 3. pozycji w wyścigu za dernami.

Dzień zakończył się godzinnym madisonem, który wygrali Christian Grasmann i Jesper Morkov. Inne duety z czołówki, Wulff/Morkov, Havik/Stroetinga, De Ketele/De Pauw i Reinhardt/Hester, straciły do nich jedno okrążenie. Tym samym w czołówce jest pięć par z takim samym bilansem okrążeń. Prowadzą Oliver Wulff i Michael Morkov z dorobkiem 213 punktów. De Ketele i De Pauw tracą 62 punkty.

Daniel Staniszewski i Andreas Graf zajmują 8. miejsce ze stratą 15 okrążeń. Pozycję niżej plasują się Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk, którzy tracą 19 rund. Adrian Tekliński i Lucas Liss są na 14. lokacie ze stratą 32 okrążeń.

Klasyfikacja generalna mężczyzn po czterech dniach rywalizacji tutaj.

Poprzedni artykułSześciodniówka w Kopenhadze – dzień 3.: Drugie zwycięstwo Teklińskiego
Następny artykułBelgian International Cycling Meeting 2019: Sukcesy polskich kolarzy w Gent
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.