Belgowie Kenny de Ketele i Moreno de Pauw zostali zwycięzcami sześciodniówki w Kopenhadze. Ostatniego dnia po zwycięstwa w konkurencjach sięgnęli Adrian Tekliński i duet Bartosz Rudyk/Szymon Krawczyk.

Adrian Tekliński wygrał konkurencję najdłuższe okrążenie. Polski kolarz wykonał stójkę tuż przy linii i lepiej od rywali wstrzelił się w sygnał startera. Polak zdecydowanie wygrał wyścig. Ostatniego dnia Tekliński jechał w duecie z Danielem Staniszewskim. Drugi z Polaków zakończył najdłuższe okrążenie na 4. pozycji.

Tekliński i Staniszewski nie jechali w pierwszym wyścigu eliminacyjnym. W tej konkurencji Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk odpadli już podczas pierwszej eliminacji. Wygrali Yoeri Havik i Matias Malmberg. Stworzyli oni duet na szósty dzień po kontuzji Wima Stroetingi.

Do jazdy powrócił Jesper Morkov, który razem z Christianem Grasmannem wygrał wyścig za dernami. Duet numer 14 minimalnie wyprzedził Olivera Wulffa i Michaela Morkova. Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk finiszowali na 7. miejscu.

W drugim wyścigu eliminacyjnym 2. miejsce zajęli Daniel Staniszewski/Adrian Tekliński. Staniszewski zdecydował się na długi atak, ale ostatecznie przegrał z Moritzem Malcharkiem, który jechał ze Stephanem Schmeidelem.

Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk drugi raz z rzędu wygrali wyścig na 250 metrów na czas. Polacy nie osiągnęli tak dobrego czasu, jak dzień wcześniej. Jednak 12,716 pozwoliło na odniesienie pięknego zwycięstwa. Drugie miejsce zajęli Oliver Wulff/Michael Morkov (12,819), a trzeci byli Yoeri Havik/Matias Malmberg (12,973). Daniel Staniszewski/Adrian Tekliński zajęli 8. miejsce z czasem 13,510.

Konkurencję gigant sprint wygrał Sebastian Schmeidel tuż przed Royem Pietersem. Polacy nie liczyli się w walce o punkty.

Sześciodniówkę zakończył oczywiście godzinny madison. Najlepiej rozegrali go Kenny de Ketele i Moreno de Pauw. Belgijscy kolarze nadrobili o jedno okrążenie więcej niż Oliver Wulff i Michael Morkov. Tym samym objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Belgowie zaatakowali jeszcze w końcówce i jako pierwsi minęli linię mety, celebrując triumf. Wulff i Morkov podczas sześciu dni zdobyli 95 punktów więcej niż Kenny de Ketele i Moreno de Pauw, ale ważniejszy jest bilans okrążeń.

Zmagania w Kopenhadze na trzecim miejscu zakończyli Yoeri Havik i Matias Malmberg, którzy również mieli stratę jednego okrążenia. Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński ze stratą 27 rund zajęli 6. miejsce. Pozycję niżej ze stratą 28 okrążeń zajęli Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk. Przypomnijmy, że na początku sześciodniówki upadek zaliczył Wojciech Pszczolarski, który wycofał się z zawodów. Polski kolarz już wrócił do treningów.