fot. Beat Cycling Club

Tym trenerem, który zastąpi podczas Pucharu Świata w Hong Kongu i Mistrzostw Świata w Pruszkowie Petera Schepa będzie Tim Veldt, który na co dzień pracuje w drużynie Beat Cycling Club.

Peter Schep podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska trenera składu endurance z dniem 1 stycznia 2019 roku. Holenderska Federacja Kolarska musi poszukać zastępcy na dłuższy okres czasu, ale tymczasowym, a dokładnie na dwie imprezy, trenerem został Tim Veldt, na co dzień związany z drużyną Beat Cycling Club.

Każdy kolarz torowy raz do roku ma możliwość wystartowania w mistrzostwach świata, by stworzyć sobie szansę osiągnięcia sukcesu na największej i najważniejszej scenie. Jednak z powodu odejścia trenera składu endurance [nie-sprinterów] ten proces został zaburzony. Wobec tego czuję się zobowiązany pomóc zawodnikom dobrze zaprezentować się w MŚ. Holenderska Federacja Kolarska zgłosiła się do mnie, przedyskutowałem to z drużyną i doszliśmy do wniosku, że będzie możliwe pogodzenie tej roli z moimi obowiązkami w klubie

– powiedział Tim Veldt oficjalnej stronie internetowej drużyny Beat Cycling Club.

Praca Veldta w narodowej drużynie holenderskiej podczas Pucharu Świata w Hong Kongu będzie możliwa dlatego, że ekipa Beat Cycling Club tam nie wystartuje. Mimo tymczasowego angażu do „Oranje”, Veldt obiecuje, że jego priorytetem pozostaje praca głównego trenera sprinterów w Beat Cycling Club.

W związku z tym, że na co dzień Veldt ma pod sobą Laurine van Riessen, Matthijsa Büchliego, Theo Bosa, Roya van den Berga oraz Nicky Degrendele, pracę z nie-sprinterami traktuje jako wyzwanie i możliwość poszerzenia swoich horyzontów.

Poprzedni artykułPuchar Świata w Londynie – statystyki
Następny artykułJak polscy kolarze torowi spędzają święta
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.