fot. UEC

W piątek i sobotę na welodromie w Grenchen odbędzie się torowa impreza Track Cycling Challenge. Na listach startowych pojawiło się wielu polskich zawodników i zawodniczek.

Po rocznej absencji, spowodowanej pandemią koronawirusa, do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej wrócił Track Cycling Challenge, rozgrywany w szwajcarskim Grenchen. Rywalizacja będzie trwała dwa dni – 17 i 18 grudnia. Zawody będą rozgrywane w czterech kategoriach – elicie kobiet i mężczyzn, w juniorze, a także w tandemach mężczyzn.

Kolarki i kolarze będą rywalizowali między innymi w wyścigach na dochodzenie, scratchu, madisonie, sprincie, keirinie, omnium, wyścigach eliminacyjnym i punktowym. Na listach startowych poszczególnych konkurencji, które można znaleźć tutaj, widnieją nazwiska wielu polskich zawodników i zawodniczek. Według list, opublikowanych na oficjalnej stronie Tissot Timing, pierwszego dnia zmagań w sprincie mężczyzn wystartują Daniel Rochna, Patryk Rajkowski, Konrad Burawski i Rafał Sarnecki, a w keirinie kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak i Paulina Petri. W indywidualnym wyścigu na dochodzenie mężczyzn mamy zobaczyć Szymona Sajnoka, Filipa Prokopyszyna, Daniela Staniszewskiego, Szymona Krawczyka i Damiana Sławka – ostatnia dwójka ma wystartować też w omnium.

W sobotę zostaną rozegrane zmagania w sprincie kobiet i keirinie mężczyzn – planowo mamy zobaczyć w nich wszystkie sprinterki i sprinterów, którzy wystartują w piątkowej części rywalizacji. Średniodystansowcy będą mieli okazję do pokazania się w wyścigu eliminacyjnym (Filip Prokopyszyn, Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk, Damian Sławek), scratchu (Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn), madisonie (Daniel Staniszewski, Filip Prokopyszyn, Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk, Damian Sławek) oraz w wyścigu punktowym (Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk, Damian Sławek).

Piątkową rywalizację w Track Cycling Challenge – Grenchen 2021 będzie można śledzić na żywo od 15.00 na stronie www.tissotvelodrome.ch.

Poprzedni artykułWild, Levy, Edmondson, Krupeckaite i Clancy zakończyli kariery
Następny artykułMistrzostwa Europy w 2023 roku odbędą się w Grenchen
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.