Kobieca, średniodystansowa reprezentacja Polski kontynuuje rywalizację w portugalskim Troféu Internacional Artur Lopes. W sobotę zawodniczki brały udział w omnium, wygranym przez Valentine Fortin. Dziewiąte miejsce zajęła Wiktoria Pikulik z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

W sobotę zarówno kolarki i kolarze średniodystansowi brali udział w omnium. Do kobiecej rywalizacji zakwalifikowały się: Wiktoria Pikulik, Karolina Karasiewicz, Olga Wankiewicz i Nikol Płosaj. Rozpoczynający zmagania w torowym wieloboju scratch padł łupem Francuzki Valentine Fortin (Cofidis Women Team), która wyprzedziła Norweżkę Anitę Yvonne Stenberg. Najwyżej z Polek, na 7. miejscu, uplasowała się Karolina Karasiewicz.

W wyścigu tempowym zwyciężyła inna z zawodniczek Cofidisu, Victoire Berteau, pokonując Fortin i Stenberg. Jeden z finiszów padł łupem Wiktorii Pikulik, co dało jej ósmą lokatę. Wyścig eliminacyjny również zdominowały Francuzki – zwyciężyła Valentine Fortin, przed Victoire Berteau, a najwyżej z Polek uplasowała się Olga Wankiewicz, zajmując 12. pozycję.

Przed wyścigiem punktowym, 12. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmowała Wiktoria Pikulik. Zawodniczka MAT ATOM Deweloper Wrocław, dzięki dobrej jeździe w ostatniej konkurencji omnium, awansowała o trzy pozycje, kończąc wielobój na 9. lokacie. Zwyciężyła Valentine Fortin, przed Anitą Yvonne Stenberg i Victoire Berteau.

Karolina Karasiewicz zajęła 15., Olga Wankiewicz 19., a Nikol Płosaj 23. miejsce.

W omnium mężczyzn triumfował Brytyjczyk William Perrett, który pokonał Iuriego Leitao (Portugalia) i Thomasa Boudat (Go Sport – Roubaix Lille Metropole). W sobotę rozegrano też jazdę na czas, w której zwyciężali Ekain Jimenez (Hiszpania; 1:02,464) i Lauren Bell (Wielka Brytania; 34,872 s).

Dziś ostatni dzień rywalizacji na welodromie w Anadii.

Poprzedni artykułPanevezys 2023: Triumfy Rafała Sarneckiego, Urszuli Łoś, Bartosza Rudyka i Marcelego Pery
Następny artykułTroféu Internacional Artur Lopes 2023: Nikol Płosaj czwarta w scratchu