Podczas gdy znaczna część reprezentacji Polski rywalizuje w zawodach w Poniewieżu, zawodniczki średniodystansowe startują w Troféu Internacional Artur Lopes, rozgrywanym w portugalskiej Anadii.

Reprezentantki Polski wystartowały wczoraj w indywidualnym wyścigu na dochodzenie oraz w wyścigu punktowym. W pierwszej z konkurencji do finału zakwalifikowały się Olga Wankiewicz (3:35,810) i Karolina Karasiewicz (3:39,534). W finałowym biegu lepsza była pierwsza z zawodniczek, która na trzecim kilometrze dogoniła swoją koleżankę z drużyny.  Marianna Hall (3:42,595) uplasowała się na piątej, a Patrycja Lorkowska (3:45,092) na ósmej pozycji.

Trzecie miejsce w zmaganiach zajęła Isabel Ferreres (La vila Joiosa), która w biegu o brąz uzyskała czas 3:41,512.

W wyścigu punktowym elity kobiet triumfowała Francuzka Victoire Berteau (Cofidis Women Team), gromadząc na swoim koncie 43 oczka. O pięć mniej zdobyła Norweżka Anita Yvonne Stenberg, a trzecie miejsce zajęła Marion Borras (Francja; 28). Najwyżej z Polek uplasowała się Karolina Karasiewicz – była medalistka mistrzostw Europy w tej konkurencji zakończyła zmagania na 6. pozycji (25). Wiktoria Pikulik, Patrycja Lorkowska, Nikol Płosaj i Tamara Szalińska plasowały się odpowiednio na 11., 14., 19. i 22. miejscu.

Zmagania w sprincie kobiet padły łupem Katy Marchant (Wielka Brytania).

W piątek mężczyźni rywalizowali również w wyścigu na dochodzenie i wyścigu punktowym, w których triumfowali Ivar Knotten (Tonsberg CK) i Oscar Nillson-Julien (AVC Aix-en-Provence). W sprincie najlepszy był natomiast Joseph Truman (Wielka Brytania).