fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

Troje holenderskich sportowców nie wystartuje w ostatnich dwóch rundach UCI Torowej Ligi Mistrzów, które w tym tygodniu odbędą się w Londynie.

Holenderski Eurosport poinformował o zakażeniu koronawirusem dwóch holenderskich kolarek, biorących udział w UCI Torowej Lidze Mistrzów. Mowa o mistrzyni olimpijskiej w keirinie, Shanne Braspennincx i Laurine van Riessen, których środowe testy dały wynik pozytywny. Z tego powodu zawodniczki rywalizujące w konkurencjach sprinterskich nie wezmą udziału w nadchodzących dwóch rundach UCI Torowej Ligi Mistrzów, które w piątek i sobotę zostaną rozegrane w Londynie.

Na torze Lee Valley Olympic Velodrome nie zobaczymy też Jeffreya Hooglanda, który po dwóch rundach UCI Torowej Ligi Mistrzów plasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Holender co prawda uzyskał negatywny wynik testu, ale posiada objawy choroby, przez co lekarz zalecił mu pozostanie w kraju.

Pozostali holenderscy kolarze i kolarki – Kirsten Wild, Roy Eefting oraz lider klasyfikacji generalnej sprintu mężczyzn, Harrie Lavreysen, wezmą udział w kolejnych rundach UCI Torowej Ligi Mistrzów.

Cykl Międzynarodowej Unii Kolarskiej i Discovery Sports Events zakończy się dwiema rundami w Londynie – dziś organizatorzy poinformowali o odwołaniu finału Ligi, który planowo miał zostać rozegrany w Tel Awiwie.

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Runda w Tel Awiwie odwołana
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Sytuacja w „generalkach” po dwóch rundach
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.