fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

Organizatorzy UCI Torowej Ligi Mistrzów poinformowali o odwołaniu ostatniej rundy cyklu, która w przyszłym tygodniu miała odbyć się w izraelskim Tel Awiwie. Jest to spowodowane obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd Izraela.

UCI Torowa Liga Mistrzów to nowy cykl Międzynarodowej Unii Kolarskiej i Discovery Sports Events. Początkowo miał składać się z sześciu rund – na Majorce, w Saint-Quentin-en-Yvelines, Poniewieżu, Londynie (x2) i Tel Awiwie – podczas których kolarze i kolarki miały rywalizować w czterech konkurencjach: sprincie, keirinie (sprint), scratchu i wyścigu eliminacyjnym (średni dystans).

Jeszcze przed rozpoczęciem cyklu organizatorzy ogłosili, że druga runda, która planowo miała odbyć się w Saint-Quentin-en-Yvelines, nie zostanie rozegrana, ponieważ welodrom przekształcono w „wakcynodrom” i do końca roku będzie pełnił on rolę punktu szczepień.

Dziś UCI Torowa Liga Mistrzów poinformowała o odwołaniu finałowej rundy, która w przyszłą sobotę miała odbyć się w Tel Awiwie, na welodromie Sylvana Adamsa. Taka decyzja jest spowodowana obostrzeniami wprowadzonymi przez izraelski rząd. – Z wielkim smutkiem musimy wycofać się z organizacji Wielkiego Finału UCI Torowej Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę nowe restrykcje, nie udałoby się przetransportować kolarzy i obsługi do Izraela na 11 grudnia (data planowego rozegrania imprezy). Dopóki nie wiemy wiele o wariancie Omikron, uważam, że izraelskie środki zapobiegawcze są rozważne i zapewnią wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo. Życzę wszystkim zawodnikom powodzenia i niech wygra najlepsza czwórka! – powiedział Sylvan Adams cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym UCI Torowej Ligi Mistrzów.

Biorąc pod uwagę decyzję o odwołaniu zawodów w Tel Awiwie, ostatnie dwie rundy UCI Torowej Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w najbliższy piątek i sobotę, na torze Lee Valley Olympic Velodrome w Londynie.

Podobnie jak w poprzednich dwóch odsłonach, w rywalizacji wezmą udział Karolina Karasiewicz, Mateusz Rudyk i Alan Banaszek.

Poprzedni artykułMatthijs Büchli zamienia tor na szosę
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Jeffrey Hoogland, Shanne Braspennincx i Laurine van Riessen nie wystartują w Londynie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.