Wyciszająca mięśnie na trenażerze rolkowym Urszula Łoś, która w konkurencji keirin odpadła w repasażach, jest zawiedziona i trochę zła. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co poszło nie tak, ponieważ Polka twierdzi, że fizycznie była dobrze przygotowana.

Ten wyścig poszedł mi źle. Dobrze się czułam, ale biegi w ogóle się pode mnie nie układały. Cokolwiek chciałam zrobić, to mi to nie wychodziło, no i ostatecznie nie udało się wyjść z repasaży

– na gorąco sprawozdawała Urszula Łoś.

Postanowiliśmy zatem drążyć, ponieważ skoro wszystko było dobrze, to dlaczego poszło źle?

Przygotowanie było dobre, nastawienie było dobre… Może po prostu nie trafiliśmy z dniem, z nogą – taki jest sport

– zastanawiała się Łoś.

Łoś zdobyła brązowy medal w keirinie podczas rundy Pucharu Świata 2018/2019 w Londynie, a także kilka innych dobrych miejsc. Obyła się więc trochę z rywalizacją na wysokim poziomie, choć byliśmy ciekawi, czy ta w Pruszkowie była jeszcze trudniejsza.

Tutaj rywalki na pewno były lepiej przygotowane niż podczas Pucharu Świata, ponieważ to są najważniejsze zawody w sezonie, ale rywalizacja była generalnie bardzo zbliżona do tej w Pucharze Świata. Zawsze powtarzam, że keirin to jest loteria, nawet milimetry mogą okazać się decydujące

– uważa Łoś.

Podczas keirinu aż trzy zawodniczki zostały relegowane z powodu przekraczania linii sprintu (czerwonej), a Urszula Łoś otrzymała z tego powodu żółtą kartkę, czyli ostrzeżenie.

To świadczy o nerwowości oraz o tym, że zawodniczka chce, aby dany wyścig przebiegał pod jej dyktando

– wyjaśniła na zakończenie Łoś.

Z Pruszkowa Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułPruszków 2019: Rudyk powalczy o brąz, Łoś odpadła z rywalizacji w keirinie
Następny artykułPruszków 2019: Mateusz Rudyk brązowym medalistą MŚ
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.