fot. Alex Whitehead/SWpix.com

Dziś wieczorem odbędzie się trzecia runda UCI Torowej Ligi Mistrzów, która zostanie rozegrana na torze w Saint-Quentin-en-Yvelines. W zmaganiach zobaczymy Mateusza Rudyka, Urszulę Łoś i Filipa Prokopyszyna.

Podparyski welodrom w Saint-Quentin-en-Yvelines będzie areną zmagań trzeciej rundy UCI Torowej Ligi Mistrzów. Na torze, na którym odbyły się tegoroczne mistrzostwa świata i zostaną zorganizowane igrzyska olimpijskie, zawodnicy i zawodniczki powalczą w konkurencjach sprinterskich i średniodystansowych.

Jako pierwsi na tor wyjdą kolarze specjalizujący się w krótkim dystansie, którzy powalczą sprincie. Po dwóch triumfach w poprzednich odsłonach Torowej Ligi Mistrzów, faworytem tej konkurencji będzie Matthew Richardson (Australia), jednak nie można skreślać lidera cyklu i mistrza świata, zarówno w sprincie, jak i w keirinie – Harrie’ego Lavreysena (Holandia). O najwyższe lokaty mogą powalczyć też: Stefan Boetticher (Niemcy), Mikhail Iakovlev (Izrael), Kevin Quintero (Kolumbia) czy oczywiście Mateusz Rudyk.

Faworytką rywalizacji sprinterek będzie natomiast Mathilde Gros (Francja). Mistrzyni świata w sprincie będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony przed swoją publicznością i sięgnąć po kolejne zwycięstwa. Nie jest to jednak proste zadanie – o wygranej w sprincie bądź keirinie mogą myśleć też między innymi: Kelsey Mitchell (Kanada), Lea Sophie Friedrich (Niemcy), mająca za sobą nieudany występ w Berlinie, co było spowodowane chorobą, a także Shanne Braspennincx (Holandia) czy Martha Bayona Pineda (Kolumbia), liderka cyklu. My będziemy trzymać kciuki za Urszulę Łoś, która w poprzednich rundach kwalifikowała się do półfinału sprintu i finału keirinu.

W rywalizacji średniodystansowców Polskę będzie reprezentował Filip Prokopyszyn, który w Berlinie ucierpiał w kraksie w końcówce scratchu. Zawodnicy w tej kategorii są na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie – o zajęcie wysokich pozycji w wyścigu na kreskę i wyścigu eliminacyjnym powinni powalczyć: Sebastian Mora (Hiszpania), Mark Stewart (Wielka Brytania), Oliver Wood (Wielka Brytania), Dylan Bibic czy lider cyklu, Mathias Guillemette (Kanada).

Wśród kobiet należy zwrócić uwagę na prowadzącą w „generalce” Jennifer Valente (USA), a także Katie Archibald (Wielka Brytania), które zdominowały rundę UCI Torowej Ligi Mistrzów w Berlinie. Na czołowe miejsca mogą liczyć też Anita Yvonne Stenberg (Norwegia) czy Lily Williams (USA).

Podsumowanie zmagań w Berlinie

Pełne wyniki drugiej rundy UCI Torowej Ligi Mistrzów

Kolejna runda UCI Torowej Ligi Mistrzów odbędzie się w Saint-Quentin-en-Yvelines w przyszłą sobotę. Transmisja będzie dostępna w Eurosporcie 1, a także Playerze/GCN+ od 18.30.

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Klasyfikacje generalne po drugiej rundzie
Następny artykułWojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk wystartują w Wooning Zesdaagse
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.