Wojciech Pszczolarski i Damian Sławek stanęli na starcie rozpoczynającej się dziś trzydniówki w Ballerup. Rywalizacja potrwa do soboty.

Od dziś do soboty zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w DBCs 3-dagesløb – trzydniówce rozgrywanej na welodromie w duńskim Ballerup, która rozpoczyna sezon dwójkowych, torowych zawodów.

Mocną listę startową tego wydarzenia otwierają Polacy – Damian Sławek i Wojciech Pszczolarski (numer 1 na koszulkach). Wydaje się, że o zwycięstwo w zmaganiach mężczyzn powalczą takie pary, jak: Yoeri Havik / Niki Terpstra (Holandia; 3), Fabio Van den Bossche / Lindsay De Vylder (Belgia; 4), Vincent Hoppezak / Phillip Heijnen (Holandia; 2), Iljo Keisse / Jasper De Buyst (Belgia; 13), także duety z duńskimi akcentami – Julius Johansen (Dania) / Jan-Willem van Schip (Holandia; 9) oraz Matias Malmberg / Casper Pedersen (Dania; 7) i Jules Hesters (Belgia) / Gustav Wang (Dania; 5).

Wśród kobiet lista startowa prezentuje się mniej okazale, a głównymi faworytkami do sięgnięcia po zwycięstwo wydają się być Brytyjki – Neah Evans i Josie Knight (1). Pełne listy startowe wydarzenia można znaleźć –> tutaj.

Program wyścigów elity:
Czwartek, 10 listopada
18:45 Ladies Cup (elita kobiety), madison (80 okrążeń)
19:35 Elita mężczyźni, madison (120 okrążeń)
20:15 Ladies Cup, najdłuższe okrążenie
20:25 Ladies Cup, wyścig na czas
20:40 Elita mężczyźni, okrążenie na czas
21:15 Elita mężczyźni, wyścig za dernami B (40 okrążeń)
21:30 Elita mężczyźni, wyścig za dernami A (40 okrążeń)
21:45 Elita mężczyźni, wyścig eliminacyjny
22:00 Ladies Cup, madison (80 okrążeń)
22:25 Elita mężczyźni, „gigantsprint”
22:30 Elita mężczyźni, madison (160 okrążeń)

Piątek, 11 listopada
19:20 Ladies Cup, drużynowy wyścig eliminacyjny
20:00 Elita mężczyźni, madison (100 okrążeń)
20:30 Ladies Cup, wyścig punktowy (50 okrążeń)
20:40 Elita mężczyźni, okrążenie na czas
21:25 Elita mężczyźni, wyścig za dernami B (40 okrążeń)
21:40 Elita mężczyźni, wyścig za dernami A (40 okrążeń)
21:55 Elita mężczyźni, wyścig eliminacyjny
22:10 Ladies Cup, madison (80 okrążeń)
22:35 Elita mężczyźni, „gigantsprint”
22:40 Elita mężczyźni, madison (200 okrążeń)

Sobota, 12 listopada
17:45 Ladies Cup, madison (80 okrążeń)
18:35 Elita mężczyźni, drużynowy wyścig eliminacyjny
20:05 Elita mężczyźni, okrążenie na czas
20:40 Ladies Cup, najdłuższe okrążenie
20:50 Ladies Cup, wyścig eliminacyjny
21:25 Elita mężczyźni, wyścig za dernami B (40 okrążeń)
21:40 Elita mężczyźni, wyścig za dernami A (40 okrążeń)
21:55 Elita mężczyźni, wyścig punktowy (40 okrążeń)
22:10 Ladies Cup, madison (80 okrążeń)
22:35 Elita mężczyźni, „gigantsprint”
22:40 Elita mężczyźni, madison (200 okrążeń)

Zmagania można oglądać codziennie od 17.00 do późnych godzin wieczornych –> tutaj.