Organizatorzy UCI Torowej Ligi Mistrzów opublikowali listę kolarzy i kolarek średniodystansowych, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji cyklu. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, wystartuje w nim Filip Prokopyszyn. W tegorocznej edycji cyklu zabraknie natomiast Benjamina Thomas i Martiny Fidanzy, którzy zostali zakwalifikowani do rywalizacji jeszcze przed mistrzostwami świata.

Zaledwie 9 dni zostało do rozpoczęcia drugiej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy nazwiska sprinterów i sprinterek, które będziemy mogli oglądać w pięciu odsłonach cyklu. Wczoraj organizatorzy poinformowali, kto wystartuje w konkurencjach średniodystansowych – scratchu i wyścigu eliminacyjnym.

Na liście startowej UCI Torowej Ligi Mistrzów znalazł się jeden Polak – Filip Prokopyszyn, który w obu tych konkurencjach w ramach mistrzostw świata zameldował się w czołowej dziesiątce. Oprócz niego, w zmaganiach wystartują triumfatorzy ubiegłorocznej edycji cyklu – Gavin Hoover (USA) i Katie Archibald (Wielka Brytania).

Wśród faworytów rywalizacji mężczyzn należy też wspomnieć też o takich kolarzach, jak Sebastian Mora (Hiszpania), Roy Eefting (Holandia), Oliver Wood (Wielka Brytania), Dylan Bibic (Kanada) – mistrz świata w scratchu. W zmaganiach kobiet, oprócz Katie Archibald, główne role powinny odgrywać takie zawodniczki, jak: Laura Kenny (Wielka Brytania), Rachele Barbieri, Silvia Zanardi (Włochy), Maggie Coles-Lyster (Kanada), Anita Stenberg (Norwegia) czy mistrzyni olimpijska w omnium – Jennifer Valente (USA).

Pomimo wcześniejszych zapewnień, w UCI Torowej Lidze Mistrzów nie wystartują Martina Fidanza i Benjamin Thomas, którzy podjęli decyzję o odpoczynku po intensywnym sezonie.

Tegoroczna edycja UCI Torowej Ligi Mistrzów rozpocznie się 12 listopada na Majorce, a zakończy 3 grudnia w Londynie. W konkurencjach sprinterskich wystartują Mateusz Rudyk i Urszula Łoś.

Pełna lista zakwalifikowanych zawodników i zawodniczek średniodystansowych:

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Wyścigi sprinterskie z Urszulą Łoś i Mateuszem Rudykiem – bez Hinze i Paula
Następny artykułWojciech Pszczolarski i Damian Sławek rozpoczęli rywalizację w DBCs 3-dagesløb 2022
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.