fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

W sobotę na welodromie na Majorce ruszy druga edycja cyklu UCI Torowej Ligi Mistrzów. Zmagania, podobnie jak przed rokiem, będą odbywały się w ramach konkurencji sprinterskich i średniodystansowych.

Podczas kilkugodzinnej rywalizacji w kolejnych rundach UCI Torowej Ligi Mistrzów, zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o zwycięstwa w konkurencjach sprinterskich i średniodystansowych.

W ramach pierwszego bloku, rozegrany zostanie sprint i keirin. Zwycięzcę pierwszej konkurencji wyłonią trzy rundy – na początku rozegranych zostanie 6 biegów po 3 osoby, z których zwycięzcy awansują do półfinałów. Triumfatorzy zmierzą się ze sobą w dwuosobowym finale. W keirinie, rozegranym na dystansie 5 okrążeń (2 okrążenia za derną), zawodnicy i zawodniczki najpierw powalczą w pierwszej rundzie (3x 6 osób), a następnie w finale, do którego będą kwalifikować się dwaj pierwsi kolarze/kolarki z każdego biegu.

Podobnie jak przed rokiem, zawodnicy i zawodniczki średniodystansowi będą ścigać się w scratchu i wyścigu eliminacyjnym. Wyścig „na kreskę” będzie miał długość zaledwie 5 kilometrów, natomiast druga z konkurencji będzie miała taki sam format, jak zazwyczaj – ostatni kolarz, który przetnie linię mety co drugie okrążenie, będzie eliminowany.

Za zwycięstwo w każdej konkurencji przyznawanych jest 20 punktów. Za drugie miejsce oczek jest 17, za trzecie – 15, a czwarty zawodnik/zawodniczka otrzymuje 13 punktów. Następnie zdobycze punktowe maleją o jedno oczko – aż do 15. miejsca, które jest ostatnią punktowaną pozycją

Rywalizacja w UCI Torowej Lidze Mistrzów rozpocznie się w sobotę na welodromie na Majorce. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić na antenie Eurosportu 1, a także w Playerze/GCN+ od 18.30. W cyklu wezmą udział Filip Prokopyszyn, Urszula Łoś i Mateusz Rudyk.

Listy startowe: sprint, średni dystans

Poprzedni artykułWojciech Pszczolarski i Damian Sławek rozpoczęli rywalizację w DBCs 3-dagesløb 2022
Następny artykułDBCs 3-dagesløb 2022: Philip Heijnen i Vincent Hoppezak prowadzą po pierwszym dniu rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.