fot. Wooning Zsdaagse

Zwycięstwem duetu Niki Terpstra/Thomas Boudat zakończyła się sześciodniówka rozgrywana na początku roku w Rotterdamie. Wojciech Pszczolarski dokończył zawody z Robbem Ghysem. Polak i Belg zajęli czwarte miejsce.

Pierwszy dzień Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zakończyli na czwartym miejscu. Drugiego dnia polscy kolarze zajęli m.in. trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym, ale spadli w klasyfikacji. W kolejnych dniach rywalizacji Staniszewski borykał się z bólem zęba. Niestety, nie udało mu się dokończyć zawodów. Jeszcze poważniejszej kontuzji doznał Kenny De Ketele – Belg złamał obojczyk.

Podczas przedostatniego dnia zmagań duet stworzyli Wojciech Pszczolarski i Robbe Ghys – wcześniejszy partner De Ketele. Początkowo Polak i Belg zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu. Pszczolarski i Ghys walczyli do końca, wygrywając nawet wyścig punktowy. Ostatecznie zawody zakończyli na czwartym miejscu ze stratą okrążenia i z dorobkiem 168 punktów.

Najlepsi okazali się Niki Terpstra i Thomas Boudat. Holender i Francuz mieli przynajmniej jedno okrążenie przewagi nad rywalami. Zdobyli także 225 punktów. Większy dorobek punktowy mieli Lasse Norman Hansen i Marc Hester, którzy zgromadzili 279 punktów. Jednak w pierwszej kolejności liczą się okrążenia. Trzecie miejsce zajęli Yoeri Havik/Wim Stroetinga.

W rywalizacji sprinterów triumfował Harrie Lavreysen, który wyprzedził w klasyfikacji Jeffreya Hooglanda i Nilsa van t’Hoenderdaala. Holendrzy zdecydowanie pokonali zespół Europy w specjalnej klasyfikacji.

Bardzo dobrze w Talents Cup zaprezentował się Filip Prokopyszyn. Polak razem z Holendrem Philipem Heijnenem zajęli trzecie miejsce, otwierając grupę duetów ze stratą okrążenia. Prokopyszyn może pochwalić się zwycięstwami w kilku konkurencjach. Triumfowali Niemiec Luca Felix Happke i Austriak Moritz Augenstein.

Ostateczne wyniki:

1. Terpstra-Boudat – 225 punktów
2. Hansen-Hester – 279 punktów i 1 okr
3. Havik-Stroetinga – 246 punktów i 1 okr
4. Pszczolarski-Ghys – 168 punktów i 1 okr.
5. Van Schip-Steels – 286 punktów i 2 okr
6. Torres-Mora – 248 punktów i 2 okr
7. Beukeboom-Van Zijl – 164 punktów i 2 okr
8. Ligthart-De Pauw – 129 punktów i 7 okr
9. Hesters-Boussaer – 103 punktów i 9 okr
10. Sinkeldam-Pieters – 101 punktów i 10 okr
11. Zijlaard-Stöpler – 81 punktów i 11 okr

Poprzedni artykułZłe wieści dla Kenny’ego De Ketele
Następny artykułWim Stroetinga: „Terpstra i Boudat absolutnie nie byli najlepsi”
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.