Drugiego dnia zmagań w 6 Giorni delle Rose w Fiorenzuoli kolarki rywalizowały między innymi w wyścigu eliminacyjnym i madisonie, natomiast kolarze ścigali się w omnium.

Jeszcze w sesji popołudniowej rozegrano finał wyścigu eliminacyjnego kobiet, w którym triumfowała Włoszka Rachele Barbieri, która w końcówce była szybsza od Darii Pikulik. Dalsze pozycje zajęły Clara Copponi, Marie Le Net (Francja) i Nikol Płosaj.

Wyniki wyścigu eliminacyjnego kobiet

Przez kwalifikacje do omnium mężczyzn przebrnął niestety tylko jeden Polak – Damian Sławek. Zmagania klasycznie rozpoczęły się scratchem, w którym najszybszy Vlas Shichkin. Rosjanin na kresce pokonał między innymi Matteo Donegę (Włochy) i Kyryla Tsarenkę (Ukraina). Damian Sławek zajął 14. pozycję.

W wyścigu tempowym okrążenie nad pozostałymi zawodnikami nadrobiło pięciu kolarzy – Tim Torn Teutenberg (Niemcy), Benjamin Thomas (Francja), Ilia Shchegolkov (Rosja), Thery Schir (Szwajcaria) i Elia Viviani (Włochy). W wyścigu zwyciężył Tim Torn Teutenberg, przed Benjaminem Thomas i Ilią Shchegolkovem. Damian Sławek ponownie uplasował się na 14. pozycji, a w generalce, po dwóch konkurencjach, spadł o jedną lokatę.

W wyścigu eliminacyjnym Polak zajął 12. miejsce. Zwyciężył Vlas Shichkin, przed Benjaminem Thomas i Elią Vivianim. Przed wyścigiem punktowym liderem omnium był aktualny mistrz świata – Benjamin Thomas (110 punktów). Damian Sławek zajmował 14. lokatę (48).

Od początku finałowej konkurencji oglądaliśmy liczne ataki, ale żadnemu zawodnikowi nie udało się na dobre odskoczyć od grupy zasadniczej. Bardzo aktywnie jechał lider zmagań – Benjamin Thomas. W czołówce pokazywał się też Damian Sławek, który punktował na jednym z lotnych finiszów. Po 20 okrążeniach od grupy zasadniczej odjechali Moritz Malcharek (Niemcy), Andreas Graf (Austria), Matteo Donega (Włochy), Kyrylo Tsarenko (Ukraina) oraz Viacheslav Ivanov (Rosja), jednak żaden z nich nie był groźny dla kolarzy znajdujących się w czołówce „generalki”.

Z tej piątki okrążenia nie udało się nadrobić jedynie Ukraińcowi, który po kilkunastu kółkach jazdy na czele odpadł od pozostałych kolarzy. Później mogliśmy oglądać show w wykonaniu mistrza świata, który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (143 punkty). Dalsze pozycje przypadły Elii Vivianiemu (113) i Vlasowi Shichkinowi (106). Damian Sławek, który atakował w końcówce wyścigu punktowego, zakończył zmagania na 17. pozycji (47).

Wyniki omnium mężczyzn

Kobiety rywalizowały natomiast o najszybszy czas przejazdu okrążenia welodromu Fiorenzuoli. Tym razem najszybsze były Francuzki Victorie Berteau i Marion Borras (23,340 s). Podium uzupełniły pary Clara Copponi / Marie Le Net (23,913 s) i Daria Pikulik / Wiktoria Pikulik (24,036 s). Szóste miejsce zajęły Nikol Płosaj i Łucja Pietrzak (24,542 s).

Wyniki okrążenia ze startu lotnego kobiet

Dziś ponownie rozegrano zmagania w madisonie kobiet. Od początku rywalizacji bardzo aktywnie jechały cztery pary – Rachele Barbieri / Vittoria Guazzini, Elisa Balsamo / Letizia Paternoster (Włochy), Clara Copponi / Marie Le Net (Franca) oraz Daria Pikulik / Wiktoria Pikulik. Głównie to te duety zdobywały punkty na lotnych finiszach.

Na 28 okrążeń do końca na atak zdecydowały się Vittoria Guazzini i Rachele Barbieri. Za Włoszkami podążyły Francuzki – Clara Copponi i Marie Le Net – ale po kilku kółkach oba duety wróciły do grupy zasadniczej. Ostatecznie w madisonie zwyciężyły Marie Le Net / Clara Copponi (43) przed parami  Daria Pikulik / Wiktoria Pikulik (19) i Letizia Paternoster / Elisa Balsamo (16).

W końcówce aktywnie jechały Polki – Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj, które uplasowały się na 7. miejscu (4).

Wyniki madisona kobiet

Po dwóch dniach rywalizacji w 6 Giorni delle Rose, w klasyfikacji generalnej prowadzą Marie Le Net i Clara Copponi (48). Podium uzupełniają pary Vittoria Guazzini / Rachele Barbieri (36) i Daria Pikulik / Wiktoria Pikulik (29). Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj zajmują 9. miejsce z dorobkiem dwóch punktów.

Klasyfikacja generalna zmagań kobiet po drugim dniu

Informacje na temat programu zawodów, listy startowej i transmisji można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Siostry Daria i Wiktoria Pikulik trzecie w madisonie
Następny artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Nikola Wielowska trzecia w scratchu