fot. Jesper Skovbølle / DBC Ballerup

Po dwóch dniach duńskiej trzydniówki DBCs 3-dagesløb, w klasyfikacjach generalnych prowadzą pary Philip Heijnen / Vincent Hoppezak i Neah Evans / Josie Knight. Damian Sławek i Wojciech Pszczolarski awansowali na 12. pozycję.

Na welodromie w Ballerup trwają zawody DBCs 3-dagesløb – drugiego dnia zmagań ponownie rywalizowano między innymi w takich konkurencjach, jak: madison, wyścigi za dernami, „gigantsprint”, okrążenie na czas, a także wyścigi eliminacyjne i punktowe.

W rywalizacji mężczyzn prowadzenie utrzymali Holendrzy – Philip Heijnen i Vincent Hoppezak, którzy mają na swoim koncie 79 punktów. Tyle samo oczek uzbierali jak dotąd Fabio Van den Bossche i Lindsay De Vylder (Belgia), natomiast trzecią pozycję – z dorobkiem 77 oczek – utrzymali Matias Malmberg i Jules Hesters, który został dopisany do Duńczyka po wycofaniu Caspera Pedersena. Duńczyk wczoraj ucierpiał w kraksie.

Polska para – Wojciech Pszczolarski i Damian Sławek – awansowała z piętnastego na 12. miejsce. Duet ma na swoim koncie 3 punkty i 3 okrążenia straty do prowadzących Holendrów.

W kobiecym Ladies Cup swoją przewagę powiększyły Brytyjki – Neah Evans / Josie Knight, które zdobyły 129 punktów i mają 4 okrążenia przewagi nad Marit Raaijmakers i Amber van der Hulst (Holandia). Na trzeciej pozycji, ze stratą pięciu kółek do brytyjskiej pary, plasują się Włoszki – Sara Fiorin i Valentina Basilico.

Wyniki

Program i informacje o liście startowej trzydniówki w Ballerup można znaleźć –> tutaj.

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Zapowiedź pierwszej rundy
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Dobre występy Urszuli Łoś i Mateusza Rudyka na otwarcie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.