fot. Alex Broadway/SWpix.com

Organizatorzy UCI Torowej Ligi Mistrzów opublikowali listy kolarek i kolarzy zakwalifikowanych do konkurencji sprinterskich. Znaleźli się na nich Urszula Łoś i Mateusz Rudyk.

Za dwa tygodnie na welodromie na Majorce rozpocznie się tegoroczna odsłona cyklu UCI Torowej Ligi Mistrzów. Tak jak przed rokiem, zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w konkurencjach sprinterskich i średniodystansowych. Dziś poznaliśmy nazwiska wszystkich kolarzy i kolarek, które zobaczymy w wyścigach krótkodystansowych – sprincie i keirinie.

Pośród 36 nazwisk – 18 kobiet i 18 mężczyzn – od razu wyróżniają się dwie polskie flagi, stojące przy nazwiskach Urszuli Łoś – aktualnej wicemistrzyni Europy w keirinie – i Mateusza Rudyka, który uplasował się na czwartej pozycji w mistrzostwach świata, które odbyły się w Saint-Quentin-en-Yvelines.

Oprócz Biało-Czerwonych, listy startowe konkurencji sprinterskich obfitują w najlepszych sprinterów i sprinterki na świecie – są tu medaliści największych imprez, jak: Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland (Holandia), Matthew Richardson (Australia), Mohd Azizulhasni Awang (Malezja), Mikhail Iakovlev, który po inwazji Rosji na Ukrainę zmienił obywatelstwo na izraelskie, a wśród kobiet: Lea Sophie Friedrich (Niemcy), Mathilde Gros (Francja), Kelsey Mitchell (Kanada), Olena Starikova (Ukraina) czy Shanne Braspennincx (Holandia).

W oczy rzuca się też brak kilku zawodników i zawodniczek, w tym Emmy Hinze (Niemcy), ubiegłorocznej zwyciężczyni cyklu w konkurencjach sprinterskich, która podjęła decyzję o zrobieniu sobie przerwy po intensywnym okresie. Oprócz Niemki – złotej medalistki mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich – na starcie zabraknie między innymi: kontuzjowanego Nicholasa Paula (Trynidad i Tobago), a także Jacka Carlina (Wielka Brytania) czy Sebastiena Vigiera (Francja).

Nazwiska wszystkich zawodników i zawodniczek zakwalifikowanych do UCI Torowej Ligi Mistrzów w konkurencjach średniodystansowych poznamy w ciągu najbliższych dniach. Już teraz wiemy, że w cyklu weźmie udział Filip Prokopyszyn.

Tegoroczna edycja UCI Torowej Ligi Mistrzów rozpocznie się 12 listopada na Majorce, a zakończy 3 grudnia w Londynie.

Pełna lista zakwalifikowanych sprinterów i sprinterek:

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Mateusz Rudyk stanie na starcie cyklu
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Filip Prokopyszyn oficjalnie w stawce średniodystansowców
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.