fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata w kolarstwie torowych, organizatorzy UCI Torowej Ligi Mistrzów ogłosili nazwiska 6 zawodniczek i 6 zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznej odsłonie cyklu w konkurencjach średniodystansowych. W tym gronie znaleźli się Gavin Hoover i Katie Archibald, którzy zwyciężyli w pierwszej edycji.

W listopadzie i grudniu tego roku odbędzie się druga odsłona cyklu UCI Torowej Ligi Mistrzów. Rywalizacja będzie składała się z pięciu rund – na Majorce, a także w Berlinie, Saint-Quentin-en-Yvelines oraz w Londynie (x2). Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w konkurencjach sprinterskich (sprint i keirin) oraz średniodystansowych (scratch i wyścig eliminacyjny).

Nazwiska pierwszych kolarzy i kolarek zakwalifikowanych do tegorocznej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów poznaliśmy już we wrześniu. Teraz organizatorzy poinformowali, których średniodystansowców na pewno zobaczymy w prestiżowej serii zawodów.

W gronie 6 zawodników i 6 zawodniczek znaleźli się triumfatorzy klasyfikacji generalnych z 2021 roku – Katie Archibald (Wielka Brytania) oraz Gavin Hoover (USA). Oprócz nich, rywalizację uświetnią wielokrotna mistrzyni olimpijska – Laura Kenny (Wielka Brytania) – a także medalistki mistrzostw świata i Europy, Rachele Barbieri, Martina Fidanza (Włochy), Anita Yvonne Stenberg (Norwegia) oraz Tsuyaka Uchino (Japonia), która odnosiła sukcesy w juniorskich kategoriach.

Wśród mężczyzn zobaczymy wielokrotnego mistrza świata, Benjamina Thomasa (Francja), a także Roya Eeftinga (Holandia), solidnego Sebastiana Morę (Hiszpania), Michele Scartezziniego (Włochy) i Matthijsa Buchliego (Holandia), który niedawno przerzucił się z konkurencji sprinterskich na średni dystans i wyścigi szosowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez UCI Track Champions League (@ucitcl)

Poprzedni artykułSaint-Quentin-en-Yvelines 2022: Zapowiedź pierwszego dnia rywalizacji
Następny artykułSaint-Quentin-en-Yvelines 2022: Australijczycy przełamali Holendrów w sprincie drużynowym
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.