fot. UCI Track Champions League / SWpix.com

Czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw świata w sprincie – Mateusz Rudyk – za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że stanie na starcie UCI Torowej Ligi Mistrzów.

Listy startowe tegorocznej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów powoli nabierają kształtu – już przed kilkoma tygodniami organizatorzy ogłosili nazwiska zawodników i zawodniczek, którzy zostali zakwalifikowani do cyklu przed mistrzostwami świata (sprint, średni dystans).

W trakcie czempionatu dowiedzieliśmy się natomiast, że jednym z Polaków, który weźmie udział w prestiżowej serii wyścigów będzie Filip Prokopyszyn. Kolarz Voster ATS Team rywalizował o tęczową koszulkę w scratchu i wyścigu eliminacyjnym – w wyścigach uplasował się odpowiednio na siódmej i dziesiątej pozycji.

Teraz poznaliśmy też nazwisko kolejnego Biało-Czerwonego, który stanie na starcie UCI Torowej Ligi Mistrzów. Będzie nim Mateusz Rudyk – Polak zagwarantował sobie miejsce w cyklu zajmując czwartą pozycję w sprincie podczas mistrzostw świata w Saint-Quentin-en-Yvelines. Mateusz Rudyk startował już w ubiegłorocznej, pierwszej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów – uplasował się w nim na 9. pozycji.

UCI Torowa Liga Mistrzów rozpocznie się 12 listopada na Majorce, a zakończy w pierwszy weekend grudnia w Londynie.

Poprzedni artykułWyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich i Mistrzostw Polski LZS 2022
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Wyścigi sprinterskie z Urszulą Łoś i Mateuszem Rudykiem – bez Hinze i Paula
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.