Filip Prokopyszyn poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, że wystartuje w tegorocznej UCI Torowej Lidze Mistrzów, organizowanej przez Międzynarodową Unię Kolarską i Discovery.

Mistrzostwa świata w kolarstwie zmierzają ku końcowi. Poznajemy więc nazwiska kolejnych zawodników i zawodniczek, którzy wezmą udział w tegorocznej odsłonie UCI Torowej Ligi Mistrzów. Cykl będzie składał się z pięciu rund – rozpocznie się na początku listopada na Majorce. Następnie zawody zawitają do Berlina, Saint-Quentin-en-Yvelines i Londynu/

Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w konkurencjach sprinterskich (sprint + keirin) oraz średniodystansowych (scratch + wyścig eliminacyjny). Niedawno organizatorzy cyklu poinformowali o tym, kto wywalczył sobie kwalifikację jeszcze przed mistrzostwami świata (średni dystans, sprint).

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w tegorocznej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów zobaczymy też Filipa Prokopyszyna, który niedawno zajął siódme miejsce w scratchu w mistrzostwach świata Saint-Quentin-en-Yvelines. Polak poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Filip Prokopyszyn (@prokopyszyn)

W ubiegłym roku w UCI Torowej Lidze Mistrzów startowali: Alan Banaszek, Mateusz Rudyk i Karolina Karasiewicz.

 

Poprzedni artykułSaint-Quentin-en-Yvelines 2022: Zapowiedź piątego dnia rywalizacji
Następny artykułSaint-Quentin-en-Yvelines 2022: Mateusz Rudyk czwarty w sprincie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.