fot. Wooning Zesdaagse

Organizatorzy sześciodniówki w Rotterdamie – Wooning Zesdaagse – poinformowali o odwołaniu wydarzenia.

W niedzielę zwycięstwem Kenny’ego De Ketele i Robbe’ego Ghysa zakończyła się Zesdaagse Gent. Kolejnymi dużymi sześciodniowymi zawodami w tym roku miała być sześciodniówka w Rotterdamie, Wooning Zesdaagse, która miała odbyć się od 7 do 12 grudnia na welodromie Ahoy. To właśnie w Holandii Kenny De Ketele planował zakończenie kariery.

Impreza nie dojdzie jednak do skutku ze względu na obawy dotyczące obostrzeń wprowadzonych w celu walki z pandemią koronawirusa. Aktualnie w Holandii nie można organizować wydarzeń sportowych z publicznością – takie zasady będą obowiązywały co najmniej do 4 grudnia, ale niewykluczone jest ich przedłużenie. Z tego powodu organizatorzy sześciodniówki w Rotterdamie zdecydowali się po raz drugi z rzędu odwołać imprezę. – To jak policzek w twarz, bo jeszcze dwa tygodnie temu nie było mowy o odwołaniu imprezy. Byliśmy w pełni zaangażowani i nie mogliśmy się jej doczekać. Zaplanowaliśmy wspaniałą edycję, która niestety w tym roku nie będzie mogła się odbyć. Teraz patrzymy jednak w przyszłość, na rok 2022 – mówiła w oficjalnym komunikacie Erika Bronkhorst, dyrektor Rotterdam Ahoy do spraw imprez.

W ostatniej odsłonie Wooning Zesdaagse, rozegranej na początku 2020 roku, triumfowali Wim Stroetinga i Yoeri Havik. 39. edycja została przeniesiona na przyszły rok i planowo ma odbyć się w dniach 6-11 grudnia.

Poprzedni artykułZesdaagse Gent 2021: Mark Cavendish złamał dwa żebra
Następny artykułDan Bigham spróbuje pobić rekord świata w jeździe godzinnej
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.