fot. Alex Broadway/SWpix.com

Welodrom w Poniewieżu będzie kolejną areną zmagań kolarzy i kolarek rywalizujących w UCI Torowej Lidze Mistrzów. W najbliższą sobotę, 27 listopada, zostanie tam rozegrana druga odsłona cyklu.

Przed nami druga runda nowej serii Międzynarodowej Unii Kolarskiej i Discovery Sports Events. UCI Torowa Liga Mistrzów rozpoczęła się 6 listopada na welodromie na Majorce. Do rywalizacji przystąpiło 36 zawodniczek i 36 zawodników, którzy rywalizowali w czterech konkurencjach: sprincie, keirinie (sprint), wyścigu eliminacyjnym i scratchu (średni dystans). Po pierwszej rundzie cyklu w poszczególnych klasyfikacjach prowadzą Harrie Lavreysen (sprint mężczyzn), Emma Hinze (sprint kobiet), Katie Archibald (średni dystans kobiet) i Corbin Strong (średni dystans mężczyzn). To właśnie te zawodniczki i zawodnicy będą faworytami sobotnich zmagań w Poniewieżu.

fot. Alex Whitehead/SWpix.com

Na Litwie zobaczymy trójkę Biało-Czerwonych – Mateusza Rudyka (sprint mężczyzn; 12. miejsce w „generalce”), Karolinę Karasiewicz (średni dystans kobiet; 15. miejsce w „generalce”) i Alana Banaszka (średni dystans mężczyzn; 7. miejsce w „generalce”). Warto zwrócić też uwagę na takich zawodników, jak Mikhail Iakovlev, Stefan Boetticher, Jeffrey Hoogland (sprint mężczyzn), Iuri Leitao, Gavin Hoover, Sebastian Mora, Aaron Gate (średni dystans mężczyzn) i takie zawodniczki, jak Lea Sophie Friedrich, Kelsey Mitchell (sprint kobiet) oraz Maggie Coles-Lyster, Olivija Baleistye czy Kirsten Wild (średni dystans kobiet).

Pierwsza runda UCI Torowej Ligi Mistrzów była niezwykła nie tylko ze względu na bardzo wysoki poziom i emocjonujący format zawodów. Wrażenie robiła też oprawa zmagań – zarówno na miejscu, jak i w telewizji. Jak poinformowała UCI Torowa Liga Mistrzów, do uświetnienia imprezy użyto między innymi 26 projektorów wideo i 285 metrów wyświetlaczy LED, ulokowanych na bandach welodromu. Zmagania pokazywało 26 telewizji, z 360 kamer.

Pierwszą rundę UCI Torowej Ligi Mistrzów na miejscu śledziło 3000 kibiców. Jej podsumowanie, wraz z klasyfikacjami generalnymi, można przeczytać TUTAJ.

Zapowiedź całego cyklu można znaleźć TUTAJ.

Druga runda UCI Torowej Ligi Mistrzów będzie transmitowana w Eurosporcie 1 / GCN od godziny 18.15.

Program rundy UCI Torowej Ligi Mistrzów w Poniewieżu:

1. sprint kobiet – pierwsza runda (6 biegów po 3 kolarki)
2. keirin mężczyzn – pierwsza runda (3 biegi po 6 kolarzy) – Mateusz Rudyk 
3. scratch mężczyzn (20 okrążeń) – Alan Banaszek
4. sprint kobiet – półfinały (2 biegi po 3 kolarki)
5. keirin mężczyzn – finał (6 kolarzy)
6. scratch kobiet (20 okrążeń) – Karolina Karasiewicz
7. sprint kobiet – finał (2 kolarki)
8. sprint mężczyzn – pierwsza runda (6 biegów po 3 kolarzy) – Mateusz Rudyk
9. wyścig eliminacyjny mężczyzn (eliminacja co dwa okrążenia) – Alan Banaszek
10. keirin kobiet – pierwsza runda (3 biegi po 6 kolarek)
11. sprint mężczyzn – półfinały (2 biegi po 3 kolarzy)
12. wyścig eliminacyjny kobiet (eliminacja co dwa okrążenia) – Karolina Karasiewicz
13. keirin kobiet – finał (6 kolarek)
14. sprint mężczyzn – finał (2 kolarzy)

Poprzedni artykułJasper De Buyst rozważa powrót na tor
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Dublety Lavreysena, Archibald i Mory
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.