fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

Przed rundami w Londynie, wieńczącymi rywalizację w UCI Torowej Lidze Mistrzów, opublikowano oficjalną aplikację cyklu. Ułatwia ona śledzenie zawodów na bieżąco, a także umożliwia wgląd w szczegółowe dane zawodników.

Celem UCI Torowej Ligi Mistrzów od początku było przybliżenie kolarstwa torowego fanom i wciągnięcie w ten sport osób, które wcześniej nie były nim zainteresowane. Stąd decyzja o „skompresowanym” formacie, wybór dynamicznych konkurencji i wysokiej jakości transmisje telewizyjne w prime time. Kolejnym krokiem do zwiększenia popularności kolarstwa torowego ma być oficjalna aplikacja UCI Torowej Ligi Mistrzów, która powstała przed finałowymi rundami, rozgrywanymi na Lee Valley Olympic Velodrome w Londynie.

Aplikacja została stworzona przez partnera cyku, Amazon Web Services (AWS). Umożliwia ona śledzenie na żywo danych kolarzy, jak aktualna moc, prędkość czy kadencja i porównywanie tych liczb z innymi zawodnikami. Dodatkowo, klikając przycisk Feel Heartbeat (poczuj bicie serca), można na własnej skórze… poczuć bicie serca dowolnego kolarza lub kolarki, dzięki wibracjom swojego telefonu.

W aplikacji znajdziemy też wyniki każdej konkurencji i informacje dotyczące kolarzy i kolarek, biorących udział w UCI Torowej Lidze Mistrzów.

Aplikację można pobrać w Google Play lub AppStore.

Zapowiedź całego cyklu

Wyniki pierwszej rundy

Wyniki drugiej rundy

Wyniki trzeciej rundy

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Alan Banaszek drugi w wyścigu eliminacyjnym!
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Dziś poznamy pierwszych zwycięzców i zwyciężczynie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.